Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Bochnia

DODATEK ELEKTRYCZNY

Utworzono dnia 29.11.2022

Dodatek elektryczny dla gospodarstw ogrzewanych energią elektryczną

 

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i zostało ono zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

W przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek elektryczny przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

Dodatek nie przysługuje gdy wcześniej przyznany został dodatek na inne źródła cipła np. dodatek węglowy, dodatek na drewno kawałkowe, biomasę, brykiet, pelet. 

W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji (fotowoltaika), w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, która jest rozliczana zgodnie z zasadami określonymi w art. 4 tej ustawy, dodatek elektryczny nie przysługuje.

Mieszkańcy Miasta Bochnia mogą składać wnioski o dodatek elektryczny w formie elektronicznej (podpisane elektronicznie), w siedzibie MOPS w Bochni lub pocztą tradycyjną od 1grudnia 2022r. do 1 lutego 2023r.

Formularz wniosku można pobrać tutaj lub w siedzibie MOPS.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 190

W poprzednim tygodniu: 276

W tym miesiącu: 466

W poprzednim miesiącu: 988

Wszystkich: 142270